Logo kapely

Česká symphonic-metalová kapela Wishmasters vznikla začátkem roku 2007 původně jako Nightwish tribute band. V roce 2013 však začala pracovat na vlastní tvorbě a v první polovině roku 2014 vydává své debutové album.

O nás

about

Kapela Wishmasters (původně ještě Nightwish tribute band) vznikla začátkem roku 2007. Založil ji bubeník Lukáš Říha, který také objevil nadějnou mladou zpěvačku Ivetu Suchánkovou. Dalšími členy se stali Zdeněk Hochla (kytara), Michal Říha (klávesy) a Petr Skala (basová kytara, zpěv, samply). Během pouhých čtyř měsíců nazkoušeli repertoár patnácti písní skupiny Nightwish včetně věrných orchestrálních podkladů tolik typických pro tuto finskou kapelu.

Následovaly tři roky koncertování v různých klubech, ale i na open-air festivalech. Kapela se v té době účastnila zhruba 20 akcí ročně.

Koncem roku 2009 opustil Wishmasters Michal Říha. V únoru 2010 se proto postu klávesisty ujal Pepa Hübner. Po pár odehraných koncertech v tomto složení však odešel kytarista Zdeněk Hochla, který byl vzápětí nahrazen Martinem Havlem. Na podzim téhož roku odešel i zakládající člen kapely Lukáš Říha. Kapela tedy vypsala výběrové řízení na post bubeníka. Z desítky bubeníků je vybrán Zdenko Kozman.

Rok 2012 s sebou přinesl další nemalé změny, jimž dominovaly především nečekané odchody Petra Skaly a Zdenka Kozmana. Oba však vzápětí byli nahrazeni novými tvářemi - Petrem Kořínkem (baskytara) a Davidem Faiferem (bicí). Tento náhlý restart sestavy, který proběhl během několika měsíců, měl za následek obměnu dosavadní filozofie kapely. Tvorba Wishmasters se proto začala ubírat zcela novým směrem.

Po dlouhém období názorového formování kapely se Wishmasters postupně začali věnovat autorské tvorbě. Z kraje roku 2013 zahájili práci na prvním studiovém albu, jež je výjimečné svou koncepcí - každá z písní je dílkem jednoho souvislého příběhu, které album vypráví. Prvním vypuštěným demem se stala píseň The Desire, následoval Dream a Broken Heart. Před koncem sezony odešel bubeník David Faifer, který byl ihned nahrazen Jakubem Nývltem, se kterým kapela odehrála zbytek koncertů v sezoně. Již tento rok mohli fanoušci živě slyšet několik připravovaných písní.

Začátkem roku 2014 se kapela zavřela do studia (které si sama postavila) a postupně dokončila celé album, které vyšlo v červnu. Album Beatrice sklidilo velmi pozitivní recenze, například časopis Spark mu udělil 5,5 bodů ze šesti. Následovala úspěšná letní sezóna po tuzemských festivalech, kde se album hojně prodávalo.

Koncem roku kapela natočila videoklip k písni Sanctuary.

Členové:

music theme
Martin (guitar)
Zobrazit profil
music theme
Petr (bass)
Zobrazit profil
music theme
Iveta (vocal)
Zobrazit profil
music theme
Pepa (keys)
Zobrazit profil
music theme
Jakub (drums)
Zobrazit profil

Novinky

ČESKÝ SLAVÍK   03. 10. 2014

Poprvé vyrážíme do boje v tradiční anketě Český Slavík a pevně věříme, že nám pomůžete!
http://slavikmattoni.seznam.cz/#votesJako bonus máme připraveny placky a podepsané fotky od všech členů kapely WISHMASTERS, ale podmínkou je zaslání otisku (screenu) obrazovky na info@t-production.net jak nás inspiroval jeden z načich fanoušků v přiloženém obrázku. Prosíme o vaše hlasy nejen pro skupinu WISHMASTERS, ale i pro naši zpěvačku Ivetu Suchánkovou v kategorii zpěvaček!

V případě hlasovaní pro kapelu a Ivetu musíte zadat položku vlastní volba a jména vypsat (v seznamu nejsou). Hlasování je vždy dokončeno až po odeslání SMS s kódem, který vám byl přidělen! Bez odeslané SMS je hlasovací lístek neplatný a tudíž ani my pak nemůžeme vydávat placky a fotky s podpisy. Při splnění všech podmínek vám slibené věci rádi zašleme jen nezapomeňte poslat i doručovací adresu.Album Beatrice v prodeji!   01. 07. 2014

Od teď si můžete koupit naše album síti Bontonland!
http://www.bontonland.cz/wishmasters-beatrice/


Název alba a první teaser!   09. 05. 2014

Vážení přátelé,
máme pro Vás první informace ohledně alba!!! Náš debut ponese název "Beatrice" a bude se na něm nacházet celkem 12 songů + bonus, který ale již znáte.
Zde vám představujeme seznam skladeb:

1. Intro
2. The Desire
3. Voice Of Conscience
4. Broken Heart
5. Shadows
6. Sanctuary
7. Murder
8. Suspicion
9. The Truth
10. Back To London
11. Last Breath
12. Time To Leave
+ 13. The Dream

Aby toho nebylo ještě málo, přinášíme Vám první trailer! Jedná se o ukázky orchestráních aranží z každé písně. Již brzy spustíme web o samotném albu, kde se dozvíte více informací např. Proč album nese zrovna takovýto název, co se skrývá v textech atd. Zveřejníme také druhý trailer, finální cover alba a přesné datum vydání. Máte se na co těšitPrvní novinky v roce 2014   29. 03. 2014

Zdravíme všechny naše fanoušky. Možná to poslední dobou vypadalo, že se kolem kapely nic neděje, nicméně věci se hýbou více než za poslední roky! Máme pro vás hned několik zásadních novinek!

Důležitá novinka se týká facebookových stránek - bohužel v této době již kvůli velkému počtu fanoušků (za což vám děkujeme :) nelze změnit název našeho profilu, musíme založit nové. Z toho důvodu bychom vás chtěli poprosit, aby jste je označili „to se mi líbí“ a z těchto starých se odhlásili. Samozřejmě po nějakou dobu budeme aktualizovat oba profily, nicméně od toho časem upustíme.

A tím se dostáváme k další, důležitější informaci. Nový profil budeme zakládat, protože již nebudeme fungovat jako Nightwish revival. Možná tím zklameme nejednoho fanouška, ale po neustálých obměnách členů kapely a názorového formování se vše konečně ustálilo a my usoudili, že se musíme posunout dopředu a nálepku „Nightwish“ se pokusit strhnout. Začaly nás ovlivňovat i jiné kapely, jiné styly, příběhy, životní situace… Zkrátka cítíme, že nastal čas jít dál a začít psát vlastní příběh. Naštěstí se nemusíte bát, že se v našem playlistu několik skladeb od Nightwish neobjeví. Tento rok od nich určitě ještě něco uslyšíte. Nechceme ihned zahodit to, na čem jsme začínali ;)

Je tedy jasné, že jsme se vrhli na vlastní tvorbu. Během cca půl roku jsme zveřejnili tři demoverze našich songů, nicméně písní máme na kontě již 12 a v tuto chvíli pracujeme na jejich finálních podobách.

Během dubna budeme postupně zveřejňovat další informace a spustíme nové webové stránky, kde najdete data koncertů pro rok 2014.
Na závěr si vás dovolujeme pozvat na první „warm up“ koncert, který se bude konat 12. dubna v Dubenci v kostele. Uslyšíte premiérově několik písní z nadcházejícího alba a v nové podobě i několik songů současných.

http://www.facebook.com/wishmastersofficialWishmasters poprvé oficiálně na trhu!   18. 12. 2013

Ahoj naši milí přátelé :)
Víme, že se vám ozýváme po dlouhé odmlce, o to důležitější informace však přinášíme - v roce 2014 pro vás chystáme nabitou koncertní sezónu, navázali jsme spolupráci s vydavatelstvím T-Production, dokončujeme výstavbu vlastního nahrávacího studia a především pro vás máme VÁNOČNÍ DÁREK!

Za pouhých 5 dní vznikly dvě nahrávky upravených vánočních písní Hanky Zagorové a skupiny Spiritual Kvintet - samozřejmě ve stylu Wishmasters.

S potěšením tedy oznamujeme, že poprvé v historii kapely si právě teď můžete zakoupit CD Metalové Vánoce, na kterém mimo jiné zazní dva hity v podání kapely Wishmasters. To vše v síti prodejen POPRON, BONTONLAND a na dalších distribučních místech, včetně e-shopu.
http://www.popron.cz/ruzni-metal-christmas-cd/s-292090/

Děkujeme vám všem za podporu, kterou ve vás máme, za příjemně strávené společné chvíle, za to, že jste s námi a za to, že zkrátka jste.

Přejeme vám proto klidné a pohodové Vánoce a těšíme se na vás i v příštím roce!Content Management Powered by UTF-8 CuteNews

Media

music theme
Promo
Zobrazit
music theme
Diskografie
Zobrazit
music theme
Videa
Zobrazit
music theme
Pro pořadatele
Zobrazit

Koncerty 2017

 • music theme
  České hvězdy zpívají Queen

  Brno

  201713. 2.
 • music theme
  Hard Café

  Karviná

  201718. 2.
 • music theme
  Národní dům

  Jaroměř

  201725. 2.
 • music theme
  České hvězdy zpívají Queen

  Pardubice

  20178. 4.
 • music theme
  České hvězdy zpívají Queen

  Plzeň

  201720. 4.
 • music theme
  České hvězdy zpívají Queen

  Liberec

  201725. 4.
 • music theme
  České hvězdy zpívají Queen

  Ostrava

  201727. 4.
 • music theme
  Staré Buky

  Staré Buky

  201729. 4.
 • music theme
  České hvězdy zpívají Queen

  Praha - Lucerna

  20173. 5.
 • music theme
  Motorest na Vyrubané

  Chotěbuz

  20176. 5.
 • music theme
  Rebelfest

  Havlíčkův brod

  201710. 6.
 • music theme
  Michalfest

  Michálkovice

  201717. 6.
 • music theme
  Obec Víťaz (SK)

  Obec Víťaz (SK)

  20175. 8.
 • music theme
  Litovelský Otvírák

  Litovel

  201712. 8.
 • music theme
  NADĚJEfest Pohoří

  Letní parket, Pohoří

  201719. 8.
 • music theme
  Dolany v Dolanech

  Dolany

  20179. 9.
 • music theme
  Rockové srdce pro nemocné děti

  KD Choteč u Pardubic

  201721. 10.

Odehrané koncerty

 • music theme
  2016

  Odehrané koncerty v roce 2016.

 • music theme
  2015

  Odehrané koncerty v roce 2015.

 • music theme
  2014

  Odehrané koncerty v roce 2014.

 • music theme
  2013

  Odehrané koncerty v roce 2013.

 • music theme
  2012

  Odehrané koncerty v roce 2012.

 • music theme
  2011

  Odehrané koncerty v roce 2011.

Kontakt

Logo T Production
T Production CZ, spol. s.r.o.
Františka Diviše 1275/1a
104 00 Praha 10

Management:
Jaroslav Topercer
jaroslav.topercer@t-production.net
Tel.: +420 739 231 662
Skype: Yarmilll

Koncerty/rezervace termínů:
Ladislav Kučera
Tel.: +420 602 141 211
ladislav.kucera@t-production.net

For English:
Juliana Vaculíková
jmvaculikova@gmail.com

Kapela/Band:
Josef Hübner
info@wishmasters.cz

Partneři

banner

banner